Sevinç Pastanesi

1957’den beri varlığıyla İzmir’in simgesi konumuna gelmiş olan Sevinç Pastanesi olarak, marka değerimize yakışır nitelikte, müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayışta; ürünlerimizi tamamen hijyen ilkelerine uygun şekilde üretip, her zaman taze ve lezzetli olarak, sadece şeker pancarından üretilmiş şeker kullanarak, nitelikli ve güler yüzlü personelimizin servisi ile sizlerin beğenisine sunarak kaliteli ve yenilikçi ürün ve hizmet anlayışı ile sizlerin memnuniyetini ve güvenini en üst düzeyde tutmak için çalışıyoruz.

Pelit ailesi yıllar önce Rize Çamlıhemşin’den Kırım’a çalışmaya gitti. Bölge, pastacılıkta çok ünlüydü. Pastacılığın bütün inceliklerini öğrendikten sonra kendi pastane zincirini kurdu. Ancak Bolşevik İhtilali ile birlikte memleketleri Rize’ye geri döndüler.

1946’da gittikleri Zonguldak’ta Balkaya Pastanesi’nde çalışmaya başladılar ve kısa bir süre sonra pastanenin işletmesini aldılar. Pastacılığın inceliklerini İstanbul’daki Moskova Pastanesi’nin yetişmiş ustalarından öğrendiler. Zonguldak’ın ardından atılımları için 1954’te İzmir’i tercih ettiler. İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde önce Ülkü Pastanesi’ni açan Pelit ailesi, 1957 yılında da Sevinç Pastanesi’ni açtılar.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden en meşhur pasta, şekerleme, tatlı ustalarını transfer ederek; izmirlileri, baton muzlu pasta, çilekli pasta, turta, kestane şekeri, meyve şekerlemeleri, badem kurabiyesi, dilim pasta, krem şanti ve meyveli pasta gibi yeni lezzetlerle tanıştırdılar. İzmirliler tarafından büyük ilgi gören Sevinç Pastanesi, İzmir’in sembolü ve buluşma noktası haline geldi.

Günümüzde ailenin ikinci ve üçüncü kuşakları aldıkları bayrağı yeni lezzetler de katarak geleceğe taşımaktadırlar. Türkiye’nin neresine gidilirse gidilsin mutlaka Sevinç lezzetlerini tatmış biri vardır. Her sabah, günün ilk ışıkları ile birlikte, fırınımızdan yeni çıkmış her biri ayrı lezzette poğaça, açma, simit çeşitleri ve gül böreklerimiz ile sizlere sıcak bir günaydın demenin keyfini yaşıyoruz. “Klasik Sevinç kahvaltısı” ve “Simit Sevinci” ise sizlere gün başlangıcında sunduğumuz diğer lezzetlerimiz .

65 yıllık geçmişimiz, deneyimlerimizle oluşturduğumuz lezzetlerimizle; ofis ikramları, çay saati ikramları, fırından damağınıza tatlı ve tuzlu çeşitleri, rengarenk tartoletler, cheesecake’ler, özel günleriniz, kutlama ve tebrikleriniz için çeşit çeşit pastalar, Sevinç Limonatası, geleneksel sütlü tatlılar, vazgeçilmez Sevinç klasiği “Pavlova”, doğal ve geleneksel tatlardaki dondurma çeşitleri, kuplar ve Sevinç’e özel çikolata zenginliklerimiz ile sizlere hizmet vermekten tatlı bir gurur duyuyoruz.

Nasıl Gidilir