Ağva Nehir Evi Butik Otel

Ağva Nehir Evi Butik Otel

Ağva Göksu nehri kenarında 2016 yılında açılan butik otelimizde toplam 9 odamız bulunmaktadır. Nehire sadece 12 metre mesafedeki ana binamız ve bungalow dairemizle misafirlerimize muhteşem nehir manzarası sunmaktayız. Nehir manzarasının yanı sıra Jakuzili veya Şömineli özel oda ayrıcalıklarıyla unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Misafirlerimiz, her sabah özenle hazırlamış olduğumuz serpme kahvaltımızı hava şartlarına göre ister özel iskelemizde ister kapalı kahvaltı salonumuzda alabilirler. Gün içerisinde su bisikletleri ile nehir üzerinde gezinti veya kısa bir doğa yürüşüyü yapabilirsiniz.

Kendinizi Evinizde Hissedeceksiniz

Aile oteli olan Ağva Nehirevi güleryüzlü karşılamasından tutunda siz gidene kadar tertemiz odalarda sizin rahatınız için çalışan ekibiyle size tam bir tatil yaşatıyor. işletmecisi Umut Bey ve ekibi Barış Bey ve Fatma Hanım tatilin tadını çıkarmanız için muhteşem bir konfor sağlıyor. Hizmet nasıl güzel ve doğru verilir bunun harika örneklerini Ağva Nehirevi Butik otelde görebilirsiniz. Asla pişman olmayacaksınız.

Ağva Göksu nehri kenarında 2016 yılında komple yenilenmiş bir bina ve geniş bir bahçe içerisinde hizmet veren Ağva Nehir Evi toplamda 7 odası ile hizmet vermekte olup, 1 adet kapalı restaurant ve 1 adet açık iskele restaurant ile hizmet vermektedir.

Şehrin seslerinden uzaklaşmak için en iyi yer : Ağva!

Ağva, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın geçiş yeri olmuş bir belde. M.Ö. 7. yüzyıla uzanan tarihin kalıntılarına, Ağva’ya bağlı civar köylerde rastlamak mümkün. Kalem Köy’de Romalılara ait kilise kalıntıları ve mezar taşları, Hacıllı Köyü’nde, 3. yüzyıl sonu – 4.yüzyıl başlarında bulunan Gürlek Mağarası, Hisar Tepe’de bulunan kale kalıntısı, Sungurlu mahallesindeki dağ değirmeni önemli buluntular. Ağva’ya 14. yüzyılın ikinci yarısında Konya, Karaman ve Balıkesir’den gelen Türkmen boyları yerleşmiş. Bugünkü Ağvalılar da aynı Türkmen boylarının çocukları.

Doğal güzelliğimiz “Ağva” bir doğa harikası, denizi, ormanları, doğal güzellikleri dillere destan iki muhteşem deresi ile Türkiye’nin en güzide tatil beldelerinden biridir.

Ağva İstanbul Şile ilçesi sınırlarında kalan, etrafı çam ormanları ile kaplı, bir yanında Göksu bir diğer yanındaysa Yeşilçay nehirlerinin aktığı bir Karadeniz sahil kasabasıdır. Ağva plajları İstanbul’un neredeyse temiz kalan tek plaj ve kumsalları halindedir.

Doğanın tüm hünerlerini sergilediği bir doğa harikası olan Ağva ülkemizin her yöresinden ziyaretçi çekmektedir. İstanbul’ a 90 kilometre uzaklı bulunan Ağva, eskisi gibi ulaşım sorunu olan bir bölge de değildir, Şile’ ye kadar otoban üzerinden gelinen yoldan Şile’ den sonra dilerseniz orman yolu üzerinden dilerseniz daha temiz yollar üzerinden ulaşılabilmektedir.

Hem yaz hem kış mevsimlerinde popüleritesini devam ettiren Ağva, sezon aylarında büyük bir turizm beldesi havasını almaktadır.

Ağva kumsalları yaz aylarında dolup taşarken, kış aylarındaysa doğan güzelliği yaşamak isteyen kişilerle doludur.

Ağvayı bu denli sevdiren doğal güzelliğinin asıl kaynağı bilindik bir sahil kasabası olmayışıdır, gerek etrafında bulunan yemyeşil doğası, ormanları, koy ve kumsalları gerekse iki yanında salınan o meşhur nehirleri bu güzelliği oluşturan birkaç etkendir. Ancak Ağva’nın güzelliği kesinlikle bunlarla sınırlı değildir.

Ağva İstanbul’un nadir güzellikteki bakir kalan beldelerinden biridir, Karadeniz’e 3 kilometre kıyısı bulunan bir kumsala sahip olup çeşitli bölgelerinde yine çok büyük uzunluktaki kumsallar, koylar ve doğal deniz mağaraları bulunmaktadır. Bu özelliği ile hem İstanbul hem Marmara bölgesinde bulunamayacak güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Ağva etrafı çam ormanları ile çevrili olduğu ve Karadeniz kıyısında olduğu için tertemiz bir havaya sahiptir.

Ağva’da Alışveriş

Ağva öyle büyük büyük alışveriş merkezleri olan, kocaman kocaman mağazaları olan bir bölge değildir, merkezde ve sahilde yaz aylarında ufak dükkanlarda hediyelik eşya alabileceğiniz yerler bulunmaktadır, Şile bezi tekstil’in de açtığı bir mağaza bulunan Ağva bunun yanında BİM, A101 ve ŞOK bulunmaktadır. Bunun dışında alışverişlerinizi yapabileceğiniz birçok market, kasap, bakkal bulunmaktadır.

Ağva’da Eğlence ve Yaşam

Ağva ziyaret edildiğinde hizmet alınabilecek birçok restoran, lokanta, çaybahçesi bulunmaktadır. Ağva merkezinde 2 adet internet kafe bulunmaktadır bunun yanında yaz aylarında açılan barlar ve bir adet diskoda bulunmaktadır. Ağva’da otellerde konaklayanların katılabilecekleri pek çok eğlence ve aktivitede bulunmaktadır. Ağva girişinde bulunan Ertürk Petrol’de Ağva’daki tek benzin istasyonudur. Bunun yanında banka olarak sadece Ziraat bankasının bulunduğu Ağva’da birde Garanti bankasına ait bir atm bulunmaktadır. Buralardan her türlü banka kartları ile işlem yapılabilmektedir.

http://www.agvanehirevi.com.tr

Ağva’da Turizm;

Ağva turizm yoğunluğunu yaz sezonunda yaşamaktadır, okulların kapanması ile birlikte yoğunluğunu kazanan Ağva kış aylarında ve sonbaharda daha sakin bir ortam olmaktadır. Bugün Ağva’da hizmet veren 30 kadar otel, 15 civarında pansiyon ve 50 den fazla ev pansiyonu bulunmaktadır. Ağva otelleri yaz aylarında rezervasyon doluluğunun en çok olduğu dönemleri yaşamaktadır, özellikle hafta sonu yer ayırtmadan gelip konaklamak isteyen fakat yer bulamayan aileler Ağvadaki ev pansiyonlarında kalmak zorunda kalıyorlar, bazı günlerdeyse ev pansiyonlarıda dahil olmak üzere tüm konaklama merkezleri %100 doluluk oranına ulaşıyor ve yer bulunamıyor, bu yüzden konaklamak için önceden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Ağva otel fiyatları sezona göre değişiklik gösterdiği için fiyatlar farklılık gösterebilmektedir.

Nasıl Gidilir?

0216 606 00 16

www.agvanehirevi.com.tr