Develi 1912

Güzel bir hikâye bizim hikâyemiz. Gururumuz… Dededen toruna devam eden, dört kuşaktır lezzet, kalite, tecrübe ve sevgiden ödün vermeyen 107 yıllık bir efsane. Dedemin 1912 yılında çıktığı yola çok erken yaşta, küçücük bir çocukken katıldım. 6 yaşındaydım, babamı 2,5 yaşında kaybetmiştim. Hem çalışıyor hem eğitimime devam ediyordum. Hayat hiç kolay değildi benim için ama yılmadım. Mutfakta yetiştim, yetiştirdim.

1966 yılında, 22 yaşımda İstanbul’a geldim. En iyi bildiğim işi en iyi şekilde yapmaya karar vermiştim. Bugün hala gözümün nuru, ilk göz ağrım olan Develi Samatya’yı açtım. Çok şükür Allah utandırmadı, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık, yüzlerini güldürdük, damaklarında unutulmaz lezzetler bıraktık. Yerli yabancı devlet başkanlarını, sanatçıları ağırladık, teşekkürler aldık.

Çocuklarıma, çalışanlarımıza her zaman söylediğim üzere yapacağımız tüm çalışmalarımızda geleneklerimizi unutmadan bilgiyi en iyi şekilde kullanmalı, yeniliğin gücüyle ilerlemeli ve değişime uymalıyız. Bugün markamız bu kadar seviliyor ve tercih ediliyorsa, lezzetimiz dillerde dolaşıyorsa, açtığımız restoranlarımızdan misafirlerimiz mutlu ayrılıyorsa bize rehberlik eden en önemli unsur atalarımızdan, büyüklerimizden öğrendiklerimizi inovatif bakış açısı ile birleştirmemizdir. Kendimde hep bu şekilde düşündüm işte bu yüzden dedelerimden aldığım bayrağı gönül rahatlığıyla oğullarıma devrettim.

Bugün Develi 11 şubesi, 1000’e yakın çalışanı ile büyük bir aile oldu. Samatya’da başlattığım lezzet hikâyesini Etiler, Kalamış, Develi Balık, Ataşehir, Florya, Flora by Develi,Tuzla Viamarin, Tuzla Corner, Nişantaşı, Ankara ve Kıbrıs’ta devam ettirdik. Ne mutlu bana ki her yıl 1 milyondan fazla misafir ağırlayan, ülke ekonomisine katkı sağlayan, dünyada ilk 100 lokanta arasına girmiş, lezzetin öncüsü bir markanın Ustasıyım…

Bir kez daha, yıllardır bizleri tercih eden kıymetli misafirlerimize, değerli iş ortaklarımıza, bu hikâyenin en önemli kahramanlarından olan, markamızı bugünlere getiren çalışanlarımıza ve çocuklarıma teşekkür ederim.

Nasıl Gidilir

0312 446 27 27